Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tragedia na autostradzie. Autobus wjechał w ciężarówkę [FOTO]

13.03.2018 20:54

Tragiczny wypadek drogowy w prowincji Corum w Turcji. W zderzeniu autobusu z ciężarówką zginęło 13 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Część ofiar wypadku - w tym dzieci, spłonęła żywcem. Relacje ocalałych pasażerów są przerażające. 

Turcja fot. Twitter screen

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku na autostradzie pomiędzy Stambułem a Tokat doszło we wtorek, 13 marca około godziny 6. Jak przekazują tureckie media, autobus z 33 osobami na pokładzie wjechał z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn w stojącą na poboczu ciężarówkę. Według agencji prasowej Dogan tir miał zagraniczną rejestrację.

W wyniku zderzenia autobus doszczętnie spłonął. Z relacji ocalałych wynika, że pasażerowie spali, gdy doszło do wypadku. – Usłyszałam olbrzymi huk. To brzmiało jak eksplozja. Popękały szyby i autobus zaczął się trząść. Tył pojazdu płonął – powiedziała Emine Gungor, która ocalała z wypadku. – Jakiś starszy człowiek wybił okno. Próbowaliśmy wydostać się na zewnątrz – dodała.

Opublikowane w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca tragedii obrazują niewyobrażalną skalę dramatu. Pasażerowie, którzy nie zdołali opuścić wraku autobusu, spłonęli żywcem. Zginęło 13 osób, a 20 zostało rannych. W sprawie wszczęto śledztwo.

RadioZET.pl/channelstv.com/DG 

Oceń