Zamknij

Tragedia na autostradzie. Autobus wjechał w ciężarówkę [FOTO]

Redakcja
13.03.2018 20:54
Turcja
fot. Twitter screen

Tragiczny wypadek drogowy w prowincji Corum w Turcji. W zderzeniu autobusu z ciężarówką zginęło 13 osób, a kilkadziesiąt zostało rannych. Część ofiar wypadku - w tym dzieci, spłonęła żywcem. Relacje ocalałych pasażerów są przerażające. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku na autostradzie pomiędzy Stambułem a Tokat doszło we wtorek, 13 marca około godziny 6. Jak przekazują tureckie media, autobus z 33 osobami na pokładzie wjechał z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn w stojącą na poboczu ciężarówkę. Według agencji prasowej Dogan tir miał zagraniczną rejestrację.

W wyniku zderzenia autobus doszczętnie spłonął. Z relacji ocalałych wynika, że pasażerowie spali, gdy doszło do wypadku. – Usłyszałam olbrzymi huk. To brzmiało jak eksplozja. Popękały szyby i autobus zaczął się trząść. Tył pojazdu płonął – powiedziała Emine Gungor, która ocalała z wypadku. – Jakiś starszy człowiek wybił okno. Próbowaliśmy wydostać się na zewnątrz – dodała.

Zobacz także

Opublikowane w mediach społecznościowych zdjęcia z miejsca tragedii obrazują niewyobrażalną skalę dramatu. Pasażerowie, którzy nie zdołali opuścić wraku autobusu, spłonęli żywcem. Zginęło 13 osób, a 20 zostało rannych. W sprawie wszczęto śledztwo.

RadioZET.pl/channelstv.com/DG