Zamknij

Trzęsienie ziemi w Turcji. Dzieci wśród ofiar. Pod gruzami znajdują się ludzie

23.02.2020 10:47
Turcja
fot. Twitter screen

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,7 nawiedziło w niedzielę wcześnie rano region na granicy Turcji z Iranem. Ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 5 km. Siedem osób, w tym troje dzieci, zginęło w prowincji Van - podał szef tureckiego MSW Suleyman Soylu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Siedem osób, w tym troje dzieci, poniosło śmierć w tureckiej prowincji Van w wyniku niedzielnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 5,7, do którego doszło w północno-zachodnim Iranie przy granicy z Turcją - podał szef tureckiego MSW Suleyman Soylu.

Pięć osób zostało rannych i przewieziono je do szpitala. Według Soylu pod gruzami znajdują się jeszcze ludzie i trwa akcja ratunkowa.

W prowincji Van wiele domów jest uszkodzonych w wyniku trzęsienia ziemi - podał jej gubernator Mehmet Emin Bilmez.

Trzęsienie ziemi w Turcji 

Według Europejskiego Centrum Sejsmologicznego (EMSC) epicentrum trzęsienia znajdowało się w pobliżu irańskiej wioski Habasz-e-Olya, położonej mniej niż 10 km od granicy z Turcją, a ognisko wstrząsów znajdowało się na głębokości 6 km.

Zobacz także

Według Mojtaby Khalediego z Irańskiej Służby Ratunkowej w trzęsieniu ziemi rannych zostało 25 osób, siedem z nich hospitalizowano.

Trzęsienie ziemi uszkodziło też w Iranie nie określoną na razie liczbę domów w czterech wioskach w pobliżu epicentrum trzęsienia.

RadioZET.pl/PAP