Zamknij

Wąż ukąsił 2-latkę. Nie przeżył, bo dziecko ugryzło go w odwecie

17.08.2022 12:09

2-latka z Turcji podczas zabawy na podwórku została ukąszona przez węża. 50-centymetrowy gad spotkał się jednak z odwetem ze strony dziewczynki, która również go ugryzła. Zwierzę nie przeżyło, a dziecko trafiło do szpitala.

Wąż ukąsił 2-latkę
fot. Juan Abromata/AFP/East News/Twitter/9BreakingNews (screen)

Do zdarzenia - o którym pisze m.in. brytyjski serwis 9 Breaking News - doszło 10 sierpnia w wiosce Kantar w prowincji Bingol (wschodnia Turcja). 2-latka bawiła się na podwórku, gdy w pewnym momencie podpełzł do niej 50-centymetrowy wąż.

Wąż ukąsił 2-latkę. Nie przeżył, bo dziecko ugryzło go w odwecie

Gdy wzięła go na ręce, zwierzę ukąsiła ją w wargę. Napotkało jednak na ostrą reakcję ze strony dziewczynki, która w odwecie z całej siły ugryzła węża. Gad nie przeżył.

Dziewczyna zaczęła krzyczeć, co sprowadziło na miejsce rodzinę i sąsiadów. Pomogli oni dziecku, korzystając z apteczki pierwszej pomocy i natychmiast wezwali pogotowie.

2-latka trafiła na obserwację do szpitala, ale na szczęście jest cała i zdrowia, a obrażenia po ugryzieniu gada okazały się niegroźne. "Allah naprawdę ją uchronił" - powiedział dziennikarzom Mehmet Ercan, ojciec dziewczynki.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/9breakingnews.com