Zamknij

Turyn: 600 kibiców rannych po tym, jak zaczęli się tratować, gdy usłyszeli wybuch

Redakcja
04.06.2017 00:56
Turyn: 600 kibiców rannych po tym, jak zaczęli się tratować, gdy usłyszeli wybuch
fot. AFP/East News

Groźnie w Turynie. Podczas oglądania finału Ligi Mistrzów na Piazza San Carlo rozległ się głośny huk przypominający detonację bomby. Ludzie w panice zaczęli się tratować. Wstępne doniesienia mówily o 200 kibicach rannych. Później napłynęły informacje, że rannych zostało około 600 osób.

Zagłosuj

Czy stopień bezpieczeństwa w Polsce jest dla ciebie wystarczający?

Liczba głosów:

Głośny dźwięk przypominający wybuch spowodował panikę wśród oglądających mecz kibiców. Rozbiegli się w popłochu, co zainicjowało niemałe zamieszanie.

Do zdarzenia doszło po trzecim golu zdobytym przez Real Madryt. Ludzie oglądający mecz na telebimach zaczęli gorączkowo szukać schronienia i uciekać. Poruszenie spowodował huk, który większości przypominał eksplozję bomby.

Tysiące ludzi zaczęło biegać i się tratować. Przebiegali przez barierki, skakali przez poręcze. Nie obyło się bez ofiar.

Włoski dziennik „La Stampa” oszacował, że rannych w wyniku paniki i gorączkowej ewakuacji zostało około 600 kibiców (pierwsze doniesienia mówiły o 200 osobach). Na razie nie wiadomo co wywołało huk. Szacuje się, że mecz na placu oglądało nawet kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

Wydarzenia z Turynu zbiegły się z dwoma atakami terrorystycznymi w stolicy Anglii. Oto szczegóły:

Zobacz także

RadioZET.pl/KM