Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Turyści odwołują swoje wakacje. Powodem jest... literówka w nazwie kraju

29.11.2017 12:14
xxx wiadomosci

Kuriozalna sytuacja w branży turystycznej. Tysiące osób odwołało swoje długo wyczekiwane wakacje. Powodem była literówka w nazwie kraju.

Turyści odwołują swoje wakacje. Powodem jest... literówka w nazwie kraju fot. Pixabay

Ministerstwo Turystyki na Bermudach poinformowało o zaskakującym spadku liczby turystów w ich kraju. Okazało się, że jednym z powodów jest literówka w nazwie. Turyści rezerwowali sobie hotele na Barbudzie (w języku angielskim: Barbuda), a bilety lotnicze mieli na Bermudach (ang.: Bermuda). Angielska nazwa wysp różni się tylko dwiema literami, ale w rzeczywistości dzieli je 1600 kilometrów.

Zagłosuj

Pomyliłeś/-aś kiedyś nazwę kraju planując wakacje?

Kosztowna pomyłka

Bermudy to terytorium zależne Wielkiej Brytanii składające się ze stu malowniczych wysp koralowych, gdzie głównym źródłem dochodów jest branża turystyczna. Barbuda to wyspa położona na Morzu Karaibskim wchodząca w skład państwa Antigua i Barbuda. Po huraganie we wrześniu br. niemal połowa mieszkańców wyspy straciła dach nad głową.

Wyspy dzieli 1600 km

Loty pomiędzy krajami są bardzo drogie i myląc nazwę wyspy, opłacając hotel, wielu turystów musiało rezygnować ze swoich wakacji. Całą historię można porównać do pomylenia Słowacji ze Słowenią, jednak w tym przypadku, dwa państwa nie oddziela 1600 kilometrów oceanu.

RadioZET.pl/Fly4free.pl/strz

Oceń