Zamknij

Turyści odwołują swoje wakacje. Powodem jest... literówka w nazwie kraju

Redakcja
29.11.2017 12:14
Turyści odwołują swoje wakacje. Powodem jest... literówka w nazwie kraju
fot. Pixabay

Kuriozalna sytuacja w branży turystycznej. Tysiące osób odwołało swoje długo wyczekiwane wakacje. Powodem była literówka w nazwie kraju.

Ministerstwo Turystyki na Bermudach poinformowało o zaskakującym spadku liczby turystów w ich kraju. Okazało się, że jednym z powodów jest literówka w nazwie. Turyści rezerwowali sobie hotele na Barbudzie (w języku angielskim: Barbuda), a bilety lotnicze mieli na Bermudach (ang.: Bermuda). Angielska nazwa wysp różni się tylko dwiema literami, ale w rzeczywistości dzieli je 1600 kilometrów.

Zagłosuj

Pomyliłeś/-aś kiedyś nazwę kraju planując wakacje?

Liczba głosów:

Kosztowna pomyłka

Bermudy to terytorium zależne Wielkiej Brytanii składające się ze stu malowniczych wysp koralowych, gdzie głównym źródłem dochodów jest branża turystyczna. Barbuda to wyspa położona na Morzu Karaibskim wchodząca w skład państwa Antigua i Barbuda. Po huraganie we wrześniu br. niemal połowa mieszkańców wyspy straciła dach nad głową.

Wyspy dzieli 1600 km

Loty pomiędzy krajami są bardzo drogie i myląc nazwę wyspy, opłacając hotel, wielu turystów musiało rezygnować ze swoich wakacji. Całą historię można porównać do pomylenia Słowacji ze Słowenią, jednak w tym przypadku, dwa państwa nie oddziela 1600 kilometrów oceanu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fly4free.pl/strz