Zamknij

Tusk po spotkaniu z Trumpem: Zgoda w sprawie walki z terroryzmem i Ukrainy

Redakcja
25.05.2017 13:07
Tusk po spotkaniu z Trumpem: Zgoda w sprawie walki z terroryzmem i Ukrainy
fot. PAP

Donald Trump spotkał się z Donaldem Tuskiem w Brukseli. Przewodniczący Rady Europejskiej mówił, że zgadza się w wielu kwestiach z prezydentem USA. Nie ma zgody jednak w sprawach handlowych i klimatycznych.

Przewodniczący Rady Europejskiej pozytywnie odniósł się do rozmowy z Donaldem Trupem. – Podczas mojego spotkania z prezydentem Trumpem mówiliśmy o kwestiach polityki zagranicznej, bezpieczeństwa, klimatu i relacji handlowych. Moje wrażenie jest takie, że zgodziliśmy się w wielu kwestiach, po pierwsze w sprawie walki z terroryzmem, ale niektóre kwestie pozostały otwarte, jak klimat i handel – komentował Tusk.

Brak zgody w sprawach handlu i klimatu

Na spotkaniu poróżniło ich jednak spojrzenie na handel zagraniczny oraz kwestie klimatyczne. – Zgoda w sprawie walki z terroryzmem i Ukrainy, ale brak porozumienia co do polityki klimatycznej i handlowej – skomentował Donald Tusk spytany o spotkanie z prezydentem USA.

Nie jest jasne, czy była zgoda w sprawie stosunku do Rosji, lecz w sprawie konfliktu na Ukrainie, Trump i Tusk mówili jednym głosem. – Jednak jeśli chodzi o konflikt na Ukrainie, wydaje się, że mieliśmy tę samą opinię – mówił Tusk.

Trump w delegacji

Donald Trump jest w trakcie 9-dniowej wizyty, podczas której odwiedza pięć krajów, m.in. Arabię Saudyjską, Włochy, Watykan, Izrael i Belgię.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz