Zamknij

Tvn24.pl: Bartłomiej Misiewicz prowadził pod wpływem alkoholu. Zatrzymała go policja

23.05.2022 20:07

Bartłomiej Misiewicz został zatrzymany przez policję. Były rzecznik MON prowadził samochód pod wpływem alkoholu w Wiedniu – informuje tvn24.pl. Jeden z głównych doradców Antoniego Macierewicza miał około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Bartłomiej Misiewicz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Bartłomiej Misiewicz został zatrzymany w stolicy Austrii. Jak podaje tvn24.pl, volkswagen passat, którym jechał były współpracownik Antoniego Macierewicza, zwrócił uwagę wiedeńskich służb 25 marca nad ranem, kiedy miał przejechać po linii ciągłej.

Tvn24.pl: Misiewicz zatrzymany za jazdę po alkoholu w Austrii

Kiedy policjanci dogonili auto, zauważyli, że Polak miał "bełkotliwą mowę" oraz "zaczerwienione i podkrążone oczy", co odnotowano w policyjnych aktach, do których dotarł portal. Badanie alkomatem wykazało, że Misiewicz miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie wiadomo jednak, czy dostał mandat. 

"Tak, wiem, że dzisiaj trochę za dużo wypiłem. Ale nie przypuszczałem, że tyle za dużo. To nie jest mój dzień" - miał powiedzieć były rzecznik MON. Misiewicz miał dodać także, że wypił: trzy wódki z colą, cztery duże piwa i kilka kieliszków wina.

"Ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych nie możemy udzielać informacji o konkretnych osobach" - to oświadczenie biura prasowego wiedeńskiej policji, które cytuje Tvn24.pl. Jak zauważa portal, w Austrii dopuszczalny limit alkoholu w organizmie wynosi 0,5 promila (0,1 promila dla kierowców początkujących). "Za jego przekroczenie grozi kara co najmniej 300 euro, a w przypadku przekroczenia 0,8 promila - prawo jazdy jest zatrzymywane" - czytamy.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/tvn24.pl