Zamknij

Tygrys uciekł z ukraińskiego zoo. "Porusza się blisko granicy", "może być groźny"

05.09.2022 18:17

Z ukraińskiego zoo uciekł tygrys. Wiadomo, że zwierzę przekroczyło granicę ze Słowacją. Służby apelują do mieszkańców o czujność i pozostanie w domach.

tygrys uciekł z zoo
fot. Słowacka Policja

Z jednego z ogrodów zoologicznych w Ukrainie uciekł tygrys. Zwierzę przekroczyło już granicę ze Słowacją. Obecnie porusza się nieopodal Parku Narodowego Połoniny. Słowackie służby apelują do mieszkańców o ostrożność i pozostanie w domach.

Policja ostrzega, że choć tygrys jest jeszcze młody, to może być groźny i stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. "O sytuacji zostały poinformowane wszystkie placówki ochrony granicy, patrole policji w okolic, a także burmistrzowie przygranicznych miast" - przekazali słowaccy funkcjonariusze.

Tygrys uciekł z ukraińskiego zoo. Jest blisko granicy

Najważniejsze, aby mieszkańcy nie podejmowali "żadnych ryzykownych działań" i nie próbowali "samodzielnie schwytać" tygrysa - wskazują służby. W sieci opublikowano zdjęcia zwierzęcia, pochodzące z leśnej pułapki.

Tygrys obecnie może znajdować się w okolicach wsi Brezovec i Klenova. Cały czas prowadzona jest obława. Weterynarze będą próbowali uśpić zwierzę przy użyciu broni.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/ Słowacka Policja/ aktuality.sk