Zamknij

Tysiąc lajków albo upuszczę go z 15. piętra. Ojciec usłyszał wyrok

Redakcja
21.06.2017 11:03
Tysiąc lajków albo upuszczę go z 15. piętra. Ojciec usłyszał wyrok
fot. Twitter/BBC

Algierczyk umieścił na Facebooku zdjęcie, na którym trzyma małego chłopca za barierką balkonu. Pod zdjęciem napisał „1000 lajków albo go upuszczę”. Sprawą zajął się sąd i mężczyzna usłyszał już wyrok – dwa lata więzienia.

Fotografia w krótkim czasie obiegła świat i wywołała niemałe poruszenie. Internauci pisali, że nieodpowiedzialny mężczyzna powinien trafić do aresztu. Sprawę nagłośniły największe gazety i portale internetowe. Pierwsza informacja pojawiła się na portalu „Al Arabiya”, a po niej sprawą zajęły się portale z całego świata.

Wyrok sądu

Wkrótce Algierczykowi zostały postawione zarzuty i sprawa trafiła do sądu. Mężczyzna próbował przekonywać sędziego, że nie robił nic złego, a fotografia została przerobiona przez użytkowników Facebooka. – To zdjęcie zostało zrobione na balkonie z barierami ochronnymi, które usunięto – tłumaczył się przed sądem. Śledztwo wykazało, że zdjęcie jest prawdziwe i mężczyzna został uznany winnym. Zgodnie z wyrokiem sądu najbliższe dwa lata spędzi za kratkami. Jak donosi portal BBC, od niedzieli 18 czerwca skazany jest już w więzieniu.

Zobacz także

RadioZET.pl/bbc.com/strz