Zamknij

Czaputowicz spotkał się z Timmermansem: Szukamy tego, co nas łączy

Redakcja
21.01.2018 21:42
Czaputowicz spotkał się z Timmermansem: Szukamy tego, co nas łączy
fot. East News

To była pierwsza nasza rozmowa, ale bardzo dobra, będziemy kontynuować rozmowy w przyszłości - powiedział w niedzielę wieczorem po spotkaniu z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz.

Szef MSZ spotkał się w niedzielę po godz. 19 z Timmermansem. - Omówiliśmy kwestie funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego w Polsce, powiedziałem jak my to widzimy, że on jest w pełni legalny. Umówiliśmy się też na dalsze konsultacje na szczeblu ekspertów i zaprosiłem Fransa Timmermansna do Warszawy - powiedział w TVP Info Czaputowicz.

Czaputowicz poinformował, że rozmawiał także o "sprawach uchodźczych". - Panu Timmermansowi zależało na tym, aby Polska angażowała się w kwestie ochrony granicy. Co jest też zbieżne z naszą polityką - powiedział. - Innymi słowy było to pierwsza nasza rozmowa, ale bardzo dobra rozmowa będziemy kontynuować te nasze rozmowy w przyszłości - dodał.

Szef MSZ poinformował, że zaproponował wysłanie przez Polskę ekspertów, "którzy będą pracować z ekspertami Komisji Europejskiej, być może z ekspertami z innych państw". - Podczas tych spotkań przedstawimy nasze stanowisko. Uważamy, że mamy rację, że proces reformy sądownictwa odbywa się w sposób zgodny ze standardami Unii Europejskiej - powiedział Czaputowicz.

Zobacz także

- Szukamy tego, co nas łączy i staramy się wspólnie rozwiązać ten problem, wyjaśnić do końca - dodał.

Czaputowicz poinformował, że kierownictwo przedstawicielstwa polskiego przy UE obejmie Andrzej Sadoś. Sadoś był wiceministrem spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.