Zamknij

12-latka zmarła przez wszawicę. Rodzice staną przed sądem

01.10.2020 15:46
Kaitlyn Yozviak
fot. YouTube Screen/13WMAZ

USA. 12-letnia dziewczynka zmarła w wyniku pogryzienia przez wszy. Doprowadziły one do ataku serca, którego dziecko nie przeżyło. Za śmierć 12-latki przed sądem odpowiedzą jej rodzice.

USA. Kaitlyn Yozviak zmarła 26 sierpnia w stanie Georgia. Przyczyną śmierci 12-latki było zatrzymanie serca i ciężka anemia. Ciało dziewczynki odnaleźli policjanci w pokoju pełnym robactwa. Śledczy ustalili, że dziecko przez lata było gryzione przez wszy. Powtarzające się ukąszenia wywołały zawał serca — informuje serwis irishmirror.ie.

Śmierć 12-latki. Zmarła przez wszawicę

Rodzice 12-latki: 38-letni Joey Yozviak oraz 37-letnia Mary Katherine Horton zostali oskarżeni o morderstwo swojej córki. Powód? Zaniedbanie. Jak donoszą zagraniczne media, dziewczynka mieszkała w brudnym pokoju wypełnionym robactwem. Nie była też kąpana od kilku tygodniu. Do szkoły przestała chodzić kilka miesięcy przed swoją śmiercią — dokładnie w lutym.

Zobacz także

Śledczy ustalili, że 12-latka miała bardzo poważną inwazję wszawicy, agent specjalny z Biura Śledczego Georgia, Ryan Hilton stwierdziła, że nigdy wcześniej nie widział tyle wszy u jednego człowieka. Według niego wielokrotne ukąszenia obniżyły poziom żelaza we krwi, co spowodowało anemią i wywołało atak serca.

Zobacz także

Z agentem zgodziła się sędzia Brenda Trammell, która stwierdziła, że jest dużo dowodów, aby postawić rodzicom Kaitlyn zarzut morderstwa drugiego stopnia. Zostali oni także oskarżeni o okrucieństwo także drugiego stopnia wobec dziecka.

RadioZET.pl/irishmirror.ie