Zamknij

Podmieniono ich w szpitalu tuż po narodzinach? Amerykanie złożyli pozew

09.06.2020 22:03
noworodki
fot. Shutterstock.com (zdj. ilustracyjne)

John William Carr III i Jackie Lee Spencer przyszli na świat 29 sierpnia 1942 r. w Szpitalu św. Józefa w Buckhannon. 78-latkowie twierdzą, że zostali odesłani do domów z niewłaściwymi rodzinami. Teraz pozwali rzymskokatolicką diecezję w Wirginii Zachodniej w USA, do której należy placówka.

Wstrząsającą historię przytoczyła we wtorek agencja AP. Mężczyźni mieli zostać zamienieni w szpitalu tuż po urodzeniu, dokładnie 78 lat temu. W pozwie złożonym przeciwko Diecezji Wheeling-Charleston zarzucają pracownikom prowadzonego przez nią szpitala zaniedbanie i niedopełnienie obowiązków.

Zobacz także

Amerykanie zostali zamienieni po narodzinach? Pozwali diecezję, do której należy szpital

O rzekomej zamianie mężczyźni mieli dowiedzieć się w 2019 roku. To wtedy - jak wyjaśniają w pozwie - testy DNA wykazały, że nie są spokrewnieni z rodzinami, które je wychowały. Carr jest spokrewniony z rodziną Spencera, a Spencer - Carra.

Spencer przez ponad 50 lat szukał mężczyzny, którego nazwisko widniało na jego akcie urodzenia. Usłyszał, że ojciec porzucił matkę przed porodem. Po znalezieniu krewnych Spencer zrobił test DNA, aby sprawdzić, czy jest z nimi spokrewniony. Tak odkrył, że nie jest. Co więcej, dodatkowy test DNA wykazał, że nie jest też spokrewniony z bliskimi, których uważał za swoją rodzinę biologiczną.

Zobacz także

Inny kolor oczu, inne włosy

Okazało się natomiast, że jest spokrewniony z rodziną Carra, który urodził się tego samego dnia w tym samym szpitalu. Spencer skontaktował się ze swoim rówieśnikiem. Jego test DNA wykazał z kolei, że Carr jest spokrewniony z ludźmi, których Spencer uważał za krewnych.

Carr, który ma niebieskie oczy, w pozwie stwierdził, że wygląda inaczej niż rodzina, która go wychowała.

Cóż, nigdy nie czułem się, jakbym tu pasował, ponieważ moja matka i tata mieli brązowe włosy i brązowe oczy, podobnie jak mój brat i siostra

- napisał w pozwie.

Rzecznik diecezji Tim Bishop powiedział AP, że diecezja nie komentuje toczących się sporów sądowych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/AP