Zamknij

Chciał utopić rodzinę, by dostać fortunę z polis. Dostał 212 lat więzienia

12.03.2021 18:21
212 lat więzienia za utopienie synów i próbę zabójstwa żony
fot. EAST NEWS

45-letni mieszkaniec stanu Kalifornia został w czwartek skazany przez sąd w Los Angeles na 212 lat więzienia za utopienie swych dwóch autystycznych synów i próbę zabicia byłej żony. Ali F. Elmezayen chciał pozbyć się bliskich, by uzyskać wysokie odszkodowanie z polis ubezpieczeniowych.

Sąd w Los Angeles orzekł maksymalny wyrok kary ws. Elmezayena. Mężczyzna  wpadł 9 kwietnia 2015 roku samochodem do wody na przystani rybackiej w rejonie San Pedro. W samochodzie wiózł dwóch niepełnosprawnych synów i żonę, z którą był rozwiedziony.

Sam wydostał się przez otwarte okno z tonącego samochodu, natomiast nieumiejącą pływać żonę uratował rybak, który rzucił jej linę. Niestety, autystyczne dzieci, chłopcy w wieku 8 i 13 lat, byli przypięci pasami i utonęli.

Chciał utopić rodzinę i zgarnąć miliony z polis. Utonęli synowie z autyzmem, żona cudem ocalała 

Odczytujący wyrok sędzia mówił o zaplanowanym, "diabolicznym planie" mężczyzny, który zamiast chronić dzieci, poprowadził je na pewną śmierć. "On jest najbardziej fałszywym i zręcznym kłamcą... i niczym innym niż chciwym i brutalnym zabójcą. Oskarżony jedynie żałuje tego, że został złapany" - powiedział sędzia sądu okręgowego w Los Angeles John R. Walter.

Elmezayen kupił między 2012 a 2013 rokiem w ośmiu firmach ubezpieczeniowych polisy na życie i przypadkową śmierć o wartości 3 mln dolarów dla siebie i swojej rodziny. Płacił za nie rocznie ponad 6 tysięcy dolarów, zgłaszając w zeznaniach podatkowych dochód poniżej 30 tys. dolarów rocznie. Zdążył otrzymać od dwóch firm ubezpieczeniowych z tytułu polis ponad 260 tys. dolarów.

RadioZET.pl/ Justice.gov/