Zamknij

Trump przeznaczy swoją pensję na cele charytatywne

Redakcja
14.03.2017 08:50
Trump
fot. PAP/EPA

Rzecznik Białego Domu Sean Spicer potwierdził, że zgodnie z obietnicą wyborczą pod koniec roku kalendarzowego prezydent Trump przekaże całe swe wynagrodzenie na cele charytatywne. Media zostały poproszone o pomoc w wyborze instytucji, które otrzymają środki.

Zagłosuj

Czy uważasz, że Donald Trump będzie dobrym prezydentem USA?

Liczba głosów:

Od września 2015 r. Donald Trump, którego majątek wedle szacunków wynosi od 5 do 10 mld dolarów, wielokrotnie zapewniał, że po objęciu najwyższego urzędu w państwie nie będzie pobierać pensji, która przysługuje prezydentowi. Wynosi ona 400 tys. dolarów rocznie.

Niewypłacanie wynagrodzenia głowie państwa nie jest jednak możliwe z punktu widzenia obowiązujących przepisów. Dowiedziawszy się o tym, prezydent Trump zadecydował, że całość jego zarobków zostanie przekazana na rzecz organizacji charytatywnych.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Dziennikarze akredytowani w Białym Domu zostali poproszeni przez administrację Donalda Trumpa o pomoc w wyborze organizacji, do których miałyby trafić te środki. Przedstawiciele środków masowego przekazu nie podeszli jednak do tej sugestii na serio i zareagowali na propozycję śmiechem.

Do tej pory prezydent otrzymał jedną pensję w wysokości 33,3 tys. dolarów.

RadioZET.pl/MP