Zamknij

Nie tylko San Escobar. Trump też "stworzył" nowe państwo [WIDEO]

Redakcja
21.09.2017 13:21
Trump
fot. East News

Donald Trump nie po raz pierwszy zaliczył wpadkę podczas publicznego wystąpienia. Tym razem, wzorem szefa polskiego MSZ, stworzył...nowe państwo.

Sytuacja miała miejsce podczas uroczystego lunchu z przywódcami krajów afrykańskich. Prezydent USA wymienił wśród nich "Nambię". Następnie dodał, że "Nambia ma coraz bardziej samowystarczalny system opieki zdrowotnej".

Komentatorzy próbują teraz rozłożyć na czynniki pierwsze ten językowy lapsus. Dociekają, czy Trump zapomniał o literze "i" w słowie "Namibia" czy po prostu chodziło mu o Zambię lub Gambię.

W tym kontekście przypomina się również polskiego wpadka ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, który w jednym z wywiadów powiedział, że polscy dyplomaci rozmawiali z przedstawicielami "różnych państw, takich jak San Escobar". Tłumaczył później, że chodziło mu o "inne karaibskie państwo".

W internecie pojawiło się już sporo ironicznych komentarzy, dotyczących przejęzyczenia amerykańskiego prezydenta:

"Nambia - państwo powstałe w 2017 roku wskutek seksualnej aktywności mieszkańców Namibii wraz z obywatelami Zambii i Gambii" - napisał na Twitterze nigeryjski satyryk Elnathan John.

RadioZET.pl/Onet.pl/MP