Zamknij

Zerwano z długoletnią tradycją, bo...Trump się obraził

Redakcja
23.09.2017 17:08
Trump
fot. East News

Po raz pierwszy w historii prezydent USA wycofał zaproszenie na mistrzów NBA. Donald Trump uczynił to, ponieważ koszykarze wahali się, czy je przyjąć i zarządzili w tej sprawie głosowanie.

Zobacz także

Spotkanie zwycięzców NBA (oraz mistrzów ligi futbolu amerykańskiego NFL) z prezydentem Stanów Zjednoczonych w Białym Domu było coroczną tradycją, kultywowaną od czasów Ronalda Reagana. Jednak jakiś czas temu okazało się, że po raz pierwszy w historii może do takiego spotkania nie dojść.

Wszystko dlatego, że zawodnicy tegorocznego mistrza ligi Golden State Warriors zdecydowali, że przeprowadzą głosowanie w sprawie ewentualnego pojawienia się w Waszyngtonie. Część z nich protestowała bowiem przeciwko wypowiedziom oraz polityce Trump wobec mniejszości rasowych. Sam zainteresowany postanowił ich jednak uprzedzić i na swoim profilu na Twitterze...wycofał zaproszenie:

"Wizyta w Białym Domu to wielki zaszczyt dla mistrzowskiej drużyny. Steve Curry się waha, więc wycofuję zaproszenie" - napisał, odnosząc się w ten sposób do słów najlepszego gracza druzyny z Oakland. Stpehen Curry powiedział bowiem w jednym z wywiadów, że w planowanym przez drużynę głosowaniu zagłosuje na "nie".

RadioZET.pl/Onet.pl/MP