Zamknij

Człowiek kontra Irma. Meteorolog ledwo trzyma się na nogach w walce z żywiołem [WIDEO]

Redakcja
11.09.2017 07:10
Irma
fot. Twitter/Marcin Czapliński

Jeden z meteorologów postanowił sprawdzić na własnym ciele, jakie szanse ma człowiek w starciu z żywiołem takim, jak huragan Irma. Nagrania z internetu pokazują, że ledwo trzyma się na nogach.

Zobacz także

Irma od kilku dni pustoszy teren Stanów Zjednoczonych oraz Karaibów. Wiatr o sile przekraczającej 200 km/h, który zdążył już zaatakować Florydę oraz Kubę, niszczy drzewa, domy i infrastrukturę energetyczną.

Z samej Florydy ewakuowano już ponad 6 mln mieszkańców, co stanowi 1/3 populacji tego stanu. Obecny bilans to pięć ofiar śmiertelnych i 3,5 mln osób pozbawionych dostępu do prądu. Jednak według prognoz ekspertów, huragan powoli słabnie. Obecnie jest jeszcze huraganem kategorii 2 na pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona z szybkością wiatru 155 km/godz.

Człowiek wobec żywiołu

Ale jak w ogóle wyobrazić sobie starcie bezbronnego człowieka z takim żywiołem? Postanowił to sprawdzić jeden z amerykańskich meteorologów. Simon Brewer własnym ciałem próbował przeciwstawić się Irmie, a nagrania z nim w roli głównej, można znaleźć w sieci - na jego bądź na cudzych profilach na Twitterze.

Zobacz także

Widać na nich, jak mężczyzna ledwo trzyma się na nogach i jak wiele siły potrzebuje, aby nie utracić równowagi:

RadioZET.pl/se.pl/Twitter/PAP/MP