Zamknij

Płonie statek u wybrzeży Kalifornii. Kilkadziesiąt osób uwięzionych na pokładzie

02.09.2019 15:19
Płonie statek u wybrzeży Kalifornii. Kilkadziesiąt osób uwięzionych na pokładzie
fot. Roseanne Tellez/Twitter

Płonie statek u wybrzeży Kalifornii. Ponad 30 osób  jest uwięzionych na pokładzie – podała w poniedziałek amerykańska stacja telewizyjna CNN. Jak z kolei poinformowała telewizja KTLA Live z Los Angeles, powołując się na straż pożarną z hrabstwa Ventura, w wyniku pożaru łodzi zginęły 34 osoby. Straż Przybrzeżna jednak nie potwierdza tych doniesień.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według informacji CNN na pokładzie łodzi znajdowały się 34 osoby. Straży przybrzeżnej udało się uratować pięciu członków załogi. Jeden z nich odniósł niewielkie obrażenia.

Zobacz także

„Część członków załogi została uratowana (jedna osoba z niewielkimi obrażeniami), nadal trwają próby ewakuacji pozostałych pasażerów” – czytamy w oficjalnym komunikacie amerykańskiej Straży Przybrzeżnej na Twitterze.

Zobacz także

Do akcji ratunkowej zadysponowane zostały siły ratownicze z całej okolicy. Płonący statek, na którym wciąż uwięzieni są ludzie, znajduje się dokładnie w pobliżu wyspy Santa Cruz, u wybrzeży Los Angeles.

Informacji o ofiarach śmiertelnych nie potwierdza Straż Przybrzeżna

Straż przybrzeżna nie podała informacji o ofiarach śmiertelnych.

Z kolei telewizja KTLA Live z Los Angeles poinformowała na Twitterze, że według straży pożarnej z hrabstwa Ventura śmierć poniosły już 34 osoby.

Natomiast oddział telewizji CBS dla Los Angeles podaje, że zdaniem straży pożarnej pięciu osobom udało się uciec z płonącej jednostki, a 34 osób na razie „nie udało się doliczyć”.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/AFP/The Guardian