Zamknij

Katastrofa drogowa w Kalifornii. W wypadku zginęło 15 osób, ofiary to migranci

02.03.2021 20:28
Katastrofa drogowa w Kalifornii. Zginęło 15 osób
fot. screen Christian Galeo Twitter

Co najmniej 15 osób zginęło w koszmarnym wypadku drogowym z udziałem pojazdu typu SUV i ciężarówki wiozącej żwir – podaje „Los Angeles Times” i inne amerykańskie media. Dziesięciu rannych przewieziono do szpitali. Ofiarami katastrofy drogowej są prawdopodobnie nielegalni imigranci.

Katastrofa drogowa w Kalifornii. Do przerażającego wypadku doszło we wtorek na drodze stanowej 115, w rejonie miasta El Centro położonego w pobliżu granicy z Meksykiem.

SUV marki Ford, w którym według ratowników jechało aż 27 osób, zderzył się z ciężarówką przewożącą żwir. Dyrektor pogotowia ratunkowego w regionie El Centro Judy Cruz informowała początkowo na konferencji prasowej, że 14 osób zginęło na miejscu.

USA: W zderzeniu SUV-a z ciężarówką zginęło 15 osób. Ofiarami byli stłoczeni imigranci

Dyrektor lecznicy dr Adolphe'a Edwarda powiedział, że ofiarami katastrofy są nielegalni imigranci. Ranni, którzy przeżywali katastrofę drogową doznali poważnych urazów.

Z kolei rzecznik kalifornijskiej policji Jake Sanchez powiedział, że kierowca ciężarówki odniósł w katastrofie drobne obrażenia. Wiele wskazuje na to, że w fordzie jechali ściśnięci ludzie – w tym pojeździe nie powinno znajdować się więcej niż osiem osób.

RadioZET.pl/PAP/Los Angeles Times