Zamknij

Protesty po aresztowaniu kobiety na placu zabaw. Amerykanie mają dość restrykcji

23.04.2020 15:01
Kobieta aresztowana na placu zabaw
fot. YouTube/screen

Aresztowanie kobiety za to, że przebywała na zamkniętym placu zabaw, wzburzyło część mieszkańców Meridian w stanie Idaho W obronie aresztowanej zorganizowano protest przed ratuszem; wzywano na nim do rozluźnienia ograniczeń nałożonych z powodu epidemii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

40-letnia Sarah Brady uczestniczyła w małym proteście na zamkniętym placu zabaw. Funkcjonariusze kilkukrotnie przekonywali kobietę do przestrzegania zasad, ale ta konsekwentnie się do nich nie stosowała. W końcu policja ją aresztowała. W trakcie aresztowania na placu zabaw - według świadków - przebywała dwójka jej dzieci.

Plac zabaw został oklejony taśmą i oznaczony znakami informującymi, że jest zamknięty z powodu epidemii. Władze argumentowały swoją decyzję tym, że na metalowych częściach huśtawek i zjeżdżalni relatywnie długo utrzymuje się koronawirus.

- Nie byłam jedyną osobą, która była na placu zabaw. Z pewnością nie korzystałam z jego wyposażenia. Nie huśtałam się, nie dotknęłam nawet huśtawki - utrzymuje kobieta.

Protest w obronie aresztowanej kobiety

Brady, której grozi kara tysiąca dolarów, po kilku godzinach została wypuszczona z aresztu. Zdarzenie doprowadziło do protestu w jej obronie. Kilkaset osób pod ratuszem w Meridian manifestowało, wzywając do rozluźnienia ograniczeń nałożonych przez władze z powodu epidemii. Większość z nich nie miała na sobie maseczek.

Lokalna policja przekazała w oświadczeniu, że "wspiera prawo do pokojowych protestów, ale nie nie należy do nich niszczenie mienia publicznego oraz ignorowanie zamknięcia miejskiej własności".

RadioZET.pl/PAP