Zamknij

9-latek zastrzelił własną matkę. Tragedia wstrząsnęła lokalną społecznością

09.05.2019 10:36

Zagraniczne media opublikowały pierwsze zdjęcia kobiety, która w poniedziałek została zastrzelona z broni palnej przez własnego, 9-letniego syna – donosi w czwartek „Daily Mirror”.

9-latek zastrzelił własną matkę. Tragedia wstrząsnęła lokalną społecznością
fot. carl ballou/shutterstock

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak informuje „Daily Mirror”, Pauline R. została zastrzelona w poniedziałek, we własnym domu w Fawn River Township, w stanie Michigan (USA).

Zobacz także

Według doniesień tamtejszej policji 9-letni chłopiec wcześniej miał grozić, że zabije również mieszkającą w pobliżu ich domu, 8-letnią dziewczynkę. Szeryf hrabstwa St. Joseph Bradley Balk potwierdził, że dziecko obecnie przechodzi badania psychiatryczne w specjalistycznym ośrodku przeznaczonym dla nieletnich kryminalistów.

Zobacz także

Informację o groźbach w stosunku do 8-letniej mieszkanki pobliskiego domu potwierdził w rozmowie z lokalną prasą jej ojciec, Alan Pieronski. Mężczyzna twierdził, że 9-latek chciał  ją „dźgnąć nożem i patrzeć jak umiera”.

„Nie wie, co zrobił”

Oskarżanego o zabójstwo chłopca broniła jego siostra, Hayley M. Lokalnym mediom mówiła, że „nie jest on złym dzieckiem”.

– Kochał swoją mamę. Nie chcę, żeby ludzie myśleli, że było inaczej. Nie wie, co zrobił. Nie rozumie tego, co się teraz dzieje – dodawała.

– Nie rozumie, dlaczego nie może wrócić do domu – przekonywała siostra.

Dyrekcja szkoły Sturgis Public Schools (do której uczęszczały dzieci – red.) wydała następujące oświadczenie:

Zobacz także

„Nasza społeczność doświadczyła ogromnej tragedii. Naszym celem jest zapewnienie wsparcia naszym uczniom, pracownikom i wszystkim członkom naszej społeczności” – ogłoszono.

Policja w hrabstwie St. Joseph prowadzi szeroko zakrojone śledztwo w sprawie.

RadioZET/Daily Mirror