Zamknij

Nastolatek oskarżony o kradzież 24 mln dolarów. Plan opracował w wieku 15 lat

08.05.2020 13:22
Haker
fot. Shutterstock

Nastoletni haker i jego ekipa o nazwie "komputerowi geniusze zła" zostali pozwani za kradzież 24 milionów dolarów w kryptowalucie. Ellis Pinksy jest oskarżony o to, że w wieku 15 lat opracował plan „wyrafinowanego cyberprzestępstwa” - informuje Bloomberg.

Powód, Michael Terpin, w pozwie złożonym w czwartek w sądzie na Manhattanie twierdzi, że „Pinsky i jego wspólnicy są w rzeczywistości komputerowymi geniuszami zła o cechach socjopatycznych, którzy bezdusznie rujnują życie niewinnych ofiar i radośnie chwalą się napadami o wartości wielu milionów dolarów” .

Nastoletni haker ukradł 24 miliony dolarów w kryptowalucie

Michael Terpin domaga się od już 18-letniego Pinsky'ego 71 milionów dolarów. Jest to zgodne z prawem federalnym, które zezwala na zasadzenie od strony pozwanej odkodowania w wysokości wielokrotności straty.

Zobacz także

Według Terpina nastolatkowi pomagał Nicholas Truglia. Powód wygrał już nim proces w sądzie w Kalifornii o 75,8 milionów dolarów odszkodowania.

Pozwany także operator telefonii komórkowej

Michael Terpin w 2018 roku pozwał także operatora telefonii komórkowej AT&T. Twierdził, że słabe zabezpieczenia umożliwiły grupie Pinsky'ego przejąć kontrole nad jego telefonem, a co za tym idzie, kradzież pieniędzy. Firma zaprzeczyła temu zarzutowi.

Zobacz także

Michael Terpin jest dyrektorem generalnym Transform Group z Portoryko. Doradza firmom tworzącym portfele do obsługi kryptowalut w zakresie public relations.

RadioZET.pl/PAP