Zamknij

Nie żyje 22-letnia wnuczka Kennedy’ego. Przedawkowała narkotyki

Bartłomiej Chudy
02.08.2019 08:48
Nie żyje 22-letnia wnuczka Kennedy’ego. Przedawkowała narkotyki
fot. Shutterstock

Nie żyje Saoirse Kennedy Hill, wnuczka Roberta Kennedy’ego. Kobieta miała zaledwie 22 lata. Jak podaje „New York Post”, kobieta zmarła w wyniku przedawkowania narkotyków.

Wnuczka Kennedy’ego zmarła w rodzinnej posesji Kennedych w Hyannis Port w stanie Massachusetts, w której mieszka jej babcia, Ethel Kennedy. Kobieta umarła na oczach 91-letniej wdowy po Robercie Kennedym. Na posesję Kennedy Hill przyjechało wezwane wcześniej pogotowie. 1 sierpnia, w czwartkowe popołudnie, medycy potwierdzili zgon kobiety.

Nasze serca są zniszczone przez utratę naszej ukochanej Saoirse.

oświadczyła rodzina Kennedych

Zacytowano też wdowę po byłym prokuratorze generalnym USA, bratanicy prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. Po śmierci wnuczki stwierdziła: „Świat jest dziś mniej piękny”.

Młoda kobieta przebywała w domu, kiedy w czwartek po południu zasłabła. Do posiadłości wezwano pogotowie, następnie została zabrana do szpitala Cape Cod w Hyannis – podaje nowojorski dziennik, powołując się na rodzinę i przyjaciół. Lekarze stwierdzili zgon w wyniku przedawkowania narkotyków.

To kolejna tragiczna śmierć we wpływowej rodzinie Kennedych. Były prezydenta USA i jego brat, prokurator generalny zginęli w zaplanowanych zamachach. Starości nie dożywali też potomkowie Kennedych w kolejnym pokoleniu. Dziś już wiemy, że klątwa wisi również nad trzecim pokoleniem rodu.

RadioZET.pl/New York Times