Zamknij

Ostrzelał samochód z matką i dziećmi w środku. Zginęła 7-latka

Redakcja
02.01.2019 12:11
ostrzelany samochód houston
fot. Twitter screen

7-letnia dziewczynka została śmiertelnie postrzelona w amerykańskim Houston. W niedzielę nieznany dotąd sprawca otworzył ogień w kierunku samochodu, w którym znajdowała się razem z matką i siostrami. Lokalni aktywiści wyznaczyli nagrodę za jego wskazanie.

Do dramatu doszło w niedzielę w Houston w stanie Teksas. Jak poinformowała policja, nieznany sprawca jadący czerwoną furgonetką bez tablic rejestracyjnych zaczął bez powodu strzelać z broni palnej do samochodu zaparkowanego przed jednym z supermarketów. W aucie przebywała 30-letnia kobieta i czworo dzieci. Śmierć poniosła 7-latka, pozostałe dzieci zostały niegroźnie ranne. W szpitalu wciąż przebywa ich matka. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - donosi CBS News.

Napastnik uciekł i wciąż przebywa na wolności. Według wstępnych ustaleń to około 40-letni mężczyzna. Motywy jego działania nie są znane. Policja nie wyklucza jednak, że był to incydent o podłożu rasistowskim, bo rodzina z ostrzelanego samochodu jest czarnoskóra.

Zobacz także

Biuro szeryfa hrabstwa Harris opublikowało zdjęcie pickupa, którym prawdopodobnie podróżował sprawca strzelaniny. Z kolei lokalni aktywiści wyznaczyli 35 tysięcy dolarów nagrody za wskazanie zabójcy 7-latki.

RadioZET.pl/TVN24/CBS News/MK