Zamknij

"Płać albo wyjeżdżaj do Waszyngtonu". Amerykanie piszą petycję do Melanii Trump

Redakcja
29.03.2017 10:27
Melania Trump
fot. Wikimedia.Commons

Już prawie 100 tysięcy Amerykanów podpisało się pod petycją do Melanii Trump. Domagają się, aby mieszkająca na co dzień w Nowym Jorku Pierwsza Dama z własnych pieniędzy opłacała ochronę dla siebie oraz swojego syna. W przeciwnym razie żądają wyprowadzki do Waszyngtonu.

Po zaprzysiężeniu Donalda Trumpa na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych, Melania - wbrew tradycji - nie przeniosła się z mężem do Białego Domu. Pozostała wraz z ich 11-letnim synem w luksusowym apartamencie na szczycie nowojorskiego Trump Tower. Głównym powodem takiej decyzji była troska o Barrona, aby ten w spokoju mógł dokończyć rok szkolny.

Taka "ekstrawagancja" (jak określają to internauci) generuje jednak spore koszty. Wyliczono, że ochrona Melanii i Barrona pochłonęła już 24 miliony dolarów, co daje 146 tysięcy dolarów dziennie (a 308 tysięcy, gdy do Wielkiego Jabłka przybywa prezydent).

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Jako, że środki na ten cel idą z pieniędzy podatników, ci postanowili zainterweniować. Wystosowali do Pierwszej Damy petycję, którą podpisało już niemal 100 tysięcy obywateli. Domagają się w niej, aby Melania podjęła ostateczną decyzję: albo jak najszybciej zamieszka w stolicy kraju albo będzie swój pobyt w Nowym Jorku i towarzyszącą jej ochronę opłacać z własnej kieszeni.

Melania ani Donald Trumpowie na razie nie skomentowali tej inicjatywy. Nie wiadomo też, jakie są szanse, aby zaistniała na forum parlamentu. Dopiero przy osiągnięciu 150 tysięcy podpisów będzie mogła bowiem trafić do Senatu.

RadioZET.pl/wp.pl/MP