Zamknij

Pasażer próbował otworzyć drzwi podczas lotu. Stewardessa...rozbiła butelkę na jego głowie

Redakcja
08.07.2017 09:30
Samolot
fot. Flickr

Stewardesa amerykańskich linii lotniczych Delta rozbiła butelkę wina na głowie jednego z pasażerów, który próbował otworzyć drzwi samolotu podczas lotu ze Stanów Zjednoczonych do Chin - podała w piątek prokuratura w Seattle, na północnym zachodzie USA.

Pasażer, pochodzący z Florydy 23-letni Joseph Hudek, w piątek stanął przed sądem w Seattle i został formalnie oskarżony o utrudnianie pracy załodze maszyny.

Do incydentu doszło w czwartek, na trasie z Seattle do Pekinu. Po godzinie lotu, gdy Boeing 737 znajdował się nad Oceanem Spokojnym, zajmujący miejsce w pierwszej klasie Hudek udał się do tylnych drzwi samolotu i usiłował je otworzyć.

Wówczas rzuciły się na niego dwie stewardesy. Podczas szamotaniny jedna z kobiet uderzyła 23-latka w głowę butelką z winem. Jak wynika z zeznań drugiej stewardesy, "wydawało się, że mężczyzna nie przejął się uderzeniem litrową butelką" i kontynuował walkę. Ostatecznie został obezwładniony dzięki pomocy kilku pasażerów, którym udało się go związać. Z powodu zachowania pasażera samolot musiał zawrócić do Seattle.

Według stewardesy, Hudekowi udało się przesunąć dźwignię w drzwiach, ale nie do tego stopnia, aby je odblokować. Mężczyzna pozostanie w areszcie co najmniej do czwartku, gdy sędzia wyznaczy wysokość kaucji.

RadioZET.pl/PAP/MP