Zamknij

Strzelanina w szkole w USA. Są ranni

Redakcja
20.03.2018 15:06
Strzelanina w szkole w USA. Są ranni
fot. AP/East News

Kolejna strzelanina w szkole w Stanach Zjednoczonych. Do zdarzenia doszło w liceum w mieście Great Mills. Ze wstępnych doniesień wynika, że co najmniej kilkanaście osób jest rannych. 

Strzelanina w liceum w Great Mills w stanie Maryland Stanach Zjednoczonych. Miejscowość jest oddalona o 100 km od Waszyngtonu. Do szkoły wtargnął uzbrojony mężczyzna, który otworzył ogień do znajdujących się w budynku uczniów. Placówka została zamknięta, a na miejscu pracują agenci federalni. 

Wiadomo, że w wyniku strzelaniny kilka osób zostało rannych. Nie ma jednak danych o konkretnej liczbie poszkodowanych. Mężczyzna otworzył ogień we wtorek około godziny 13.00 czasu polskiego.

Do szkoły uczęszcza 1600 uczniów. Służby informują, że sytuacja została już opanowana. Uczniowie są przewożeni do innych, pobliskich szkół, gdzie odbiorą ich rodzice. 

Do tragedii doszło kilka dni przed planowanym marszem „Dla Życia”, którego uczestnicy będą domagać się ograniczenia dostępu do broni i mówić głośno o bezpieczeństwie uczniów i studentów w placówkach edukacyjnych. Marsz bezpośrednio odnosi się do masakry, jaka rozegrała się 5 tygodni temu na Florydzie. Były uczeń strzelał do swoich kolegów i nauczycieli w szkole. Sprawcy tamtej strzelaniny grozi kara śmierci. 

RadioZET.pl/CNN/KM