Zamknij

Tornado spustoszyło cały stan. Nie żyje kilkanaście osób

03.03.2020 18:33
Tornado spustoszyło cały stan. Nie żyje kilkanaście osób
fot. PAP/EPA/RICK MUSACCHIO

Śmiercionośny żywioł przeszedł w nocy przez stan Tennessee w USA. Tornado zrównało z ziemią kilkadziesiąt domów i zabiło kilkanaście osób. Akcja wyciągania rannych i zabitych spod gruzów powalonych budynków trwała wiele godzin. Sieć obiegły wstrząsające nagrania, które ukazują skalę niewyobrażalnych zniszczeń. Wiele osób zostało bez dachu nad głową.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Co najmniej 19 osób zginęło w wyniku tornada, które w nocy z poniedziałku na wtorek przeszło przez amerykański stan Tennessee na południowym wschodzie USA - poinformował sztab zarządzania kryzysowego w tym stanie. Zniszczonych jest 40 budynków.

Zobacz także

Ostatnia noc była przypomniała nam, jak kruche jest życie

John Cooper, burmistrz Nashville

Podkreślił, że służby ratownicze przez wiele godzin wydobywały żywych i zabitych spod gruzów zniszczonych budynków.

Zrujnowane domy, zamknięte szkoły i instytucje

We wtorek rano w stolicy stanu Nashville zamknięte zostały szkoły, wiele instytucji państwowych, zawieszona została komunikacja miejska. Miasto sparaliżowane było brakiem prądu, a wiele ulic zostało zablokowanych przez powalone drzewa i fragmenty zerwanych dachów.

Zobacz także

Rzeczniczka gubernatora stanu Gillum Ferguson poinformowała, że setki osób musiały szukać dachu nad głową w schronisku Czerwonego Krzyża dla przesiedleńców na północ od Nashville.

Zobacz także

Z powodu tornada z opóźnieniem otwartych zostało kilka lokali wyborczych w stolicy stanu. Tennessee jest jednym z 14 stanów, w których we wtorek odbywają się prawybory.

 

RadioZET.pl/PAP