Zamknij

Samolot runął na dom i stanął w płomieniach. Na pokładzie nikt nie przeżył

08.08.2021 09:59
samolot runął na dom
fot. Twitter.com/USNewsBlock

Jednosilnikowy samolot spadł na dom w miejscowości Victoria w amerykańskim stanie Minnesota. Na pokładzie maszyny nikt nie przeżył. Nikomu z mieszkańców nic się nie stało.

Samolot leciał w sobotę z Aleksandrii na lotnisko Flying Cloud w Eden Prairie. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu i Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wszczęły dochodzenie w sprawie tragedii. Stacja Fox9 podała, że chodzi o maszynę Mooney M20M.

Na nagraniu opublikowanym w sieci widać, jak jednosilnikowy samolot uderza o ziemię tuż przy domu jednorodzinnym, a następnie wybucha. Płomienie obejmują budynek. Film pokazuje również osoby biegnące z pomocą po katastrofie.

USA, Victoria. Jednosilnikowy samolot spadł na dom. Są ofiary

Maszyna rozbiła się przed godziną 18:00. Policja potwierdziła, że na pokładzie maszyny nikt nie przeżył. Nie jest jasne, ile osób było w samolocie. Na ziemi nikomu nic się nie stało.

Zamknięto autostradę w okolicy miejsca tragedii. Władze poprosiły mieszkańców o trzymanie się z dala od miejsca katastrofy lotniczej i szczątków wraku.

Śledczy pracują nad dokładnym ustaleniem, co spowodowało katastrofę. - To tragiczne wydarzenie dla przyjaciół i rodziny oraz wszystkich zaangażowanych – powiedział szeryf Jason Kamerud, cytowany przez Fox9.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Fox9/yahoo.com/minnesota.cbslocal.com/expressnews.com

C