Zamknij

USA ostrzegają obywateli: w Europie istnieje zagrożenie zamachem

Redakcja
02.05.2017 16:23
USA ostrzegają obywateli: w Europie istnieje zagrożenie zamachem
fot. Alexander Lewkowicz/East News

"Nie jedźcie do Europy" przestrzega swoich obywateli administracja amerykańska. Departament Stanu USA mówi o zagrożeniu zamachem na starym kontynencie. Jeśli jednak ktoś chce lub po prostu przebywa w Europie, przygotowano dla niego kilka wskazówek.

Ostrzeżenie skierowano do Amerykanów przebywających lub podróżujących do Europy. Departament Stanu przypomina, że na całym kontynencie utrzymuje się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi.

W opublikowanym oświadczeniu czytamy, że Państwo Islamskie, Al-Kaida i związane z nimi ugrupowania posiadają "możliwość planowania i dokonania ataków w Europie".Za przykład posłużył ostatnie zamachy przeprowadzone we Francji, Rosji, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

Podróżni powinni być wyjątkowo ostrożni podczas wielkich zgromadzeń, przy okazji świąt, plenerowych wydarzeń i innych sytuacji skupiających uwagę wielu ludzi. To częste zwłaszcza w okresie letnim.

Ponadto jako potencjalne cele ataków wymieniono galerie handlowe, budynki rządowe, hotele, kluby, restauracje, miejsca modlitw, parki i lotniska.

RadioZET.pl/KM