Zamknij

Pożary w Kalifornii opanowane. Poszukiwanych wciąż blisko 250 osób

Redakcja
25.11.2018 18:56
Pożary w Kalifornii opanowane. Poszukiwanych wciąż blisko 250 osób
fot. East News

Pożary w Kalifornii są już w 100% opanowane – poinformowała w niedzielę straż pożarna w USA. Zajęło to ponad 2 tygodnie. Ogień zabrał życie 87 osób. Wciąż poszukiwanych jest prawie ćwierć tysiąca osób.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

To był najbardziej niszczycielski pożar w historii Kalifornii. Wybuchł 8 listopada i dopiero po 17 dniach, udało się go opanować. Zabił 87 osób, zidentyfikować udało się zaledwie 54 ofiary. Ogień zniszczył ponad 150 tysięcy akrów ziemi, prawie 14 tysięcy domów oraz setki innych obiektów.

W opanowaniu pożaru pomogły deszcze, które z środy na czwartek nadciągnęły nad Kalifornię. Utrudniły jednak poszukiwanie ciał. Zaginionych wciąż jest 249 osób.

EN_01350164_0085

Wskutek pożaru najbardziej ucierpiało miasteczko Paradise (Raj), położone 280 km od San Francisco. Było ono szczególnie popularne wśród emerytów. Wiele ofiar pożaru to właśnie seniorzy.

Zobacz także

Ewakuowani mieszkańcy powoli wracają do swoich domów. Trwa naprawa linii elektrycznych, telefonicznych i sieci gazowej. Gubernator stanu, Jerry Brown, ostrzegł jednak, że poważne pożary mogą pojawiać się w Kalifornii coraz częściej. Wszystko przez globalne ocieplenie.

RadioZET.pl/AFP/PAP/JŚ