Zamknij

Wzruszający gest pary z Kalifornii. Przygarnęła staruszka, który uciekał przed pożarem

Redakcja
15.11.2018 13:32
Wzruszający gest pary z Kalifornii. Przygarnęła staruszka, który uciekał przed pożarem
fot. Facebook/Steve Nielsen

Ta historia poruszyła Amerykanów. Para z Kalifornii przyjęła pod swój dach 93-letniego weterana II wojny światowej. Mężczyzna uciekał przed pożarami. W okolicy nie miał nikogo bliskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Na 93-letniego Lee Brundige’a Tracy Grant natknęła się w pobliżu swojej pracy. Mężczyzna odpoczywał na parkingu. Próbował uciec przed ogniem, który pustoszył miasteczko Paradise w Kalifornii.

Zobacz także

93-latek w okolicy nie miał rodziny. Kobieta postanowiła więc zabrać go ze sobą. Po długich namowach przekonała starszego pana, żeby pojechał z nią do domu.

Na Facebooku zamieściła post:

„Przygarnęłam 93-letniego ewakuowanego mężczyznę. Wraca ze mną do domu. Nazywa się LEE Brundige, gdyby ktoś go szukał lub znał”.

Okazało się, że Lee Brundige to weteran II wojny światowej, a jego 70-letni syn mieszka na południu stanu. 93-latek szybko znalazł wspólny język z goszczącą go parą. W nowym miejscu zadomowił się na tyle, że zaprzyjaźnił się też z psem Tracy Grant i jej partnera.

lee 4
fot. Facebook/Steve Nielsen

93-letni Lee Brundige poznał już rodzinę pary i został przez nich ciepło przyjęty. Jego syn wie, gdzie przebywa ojciec, o czym Tracy Grant także poinformowała w mediach społecznościowych.

lee 1
fot. Facebook/Steve Nielsen

Nie wiadomo, czy dom, w którym mieszkał 93-latek, przetrwał pożary. Część z jego sąsiadów straciła cały dorobek. On sam pozostaje jednak w dobrym nastroju.

„On jest taki słodki. Ma najbardziej niebieskie oczy. Najsłodszy uśmiech. Widzę w nim mojego dziadka. Może tu zostać już na zawsze!” – deklaruje Tracy Grant.

lee2
fot. Facebook/Steve Nielsen

Tegoroczne pożary w Kalifornii są najtragiczniejszymi w historii stanu. Życie straciło w nich już co najmniej 58 osób. Ponad 100 uznaje się za zaginione.

Zobacz także

RadioZET.pl/Daily Mail/JŚ