USA uderza w Rosję. Przekaże Ukrainie śmiercionośną broń

Redakcja
24.08.2017 13:22
USA uderza w Rosję. Przekaże Ukrainie śmiercionośną broń
fot. PAP

Stany Zjednoczone będą kontynuowały pomoc dla Ukrainy w sektorze obronnym i rozpatrują możliwość przekazania temu krajowi śmiercionośnej broni – oświadczył w czwartek w Kijowie minister obrony USA James Mattis.

Ruszają Mistrzostwa Europy w siatkówce. Czy Polska zdobędzie medal? Kibicuj biało-czerwonym i wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE!

- Zobowiązujemy się do udzielania pomocy w waszych wysiłkach na rzecz obrony waszego państwa i narodu Ukrainy. Wspieramy wysiłki Ukrainy ku modernizacji sektora obronnego, dzięki czemu jej siły zbrojne stają się bardziej efektywne – powiedział szef Pentagonu na wspólnej konferencji prasowej z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką.

Pytany o możliwość przekazania Ukrainie śmiercionośnego uzbrojenia, Mattis oświadczył, że po rozmowach z ukraińskimi partnerami powróci do Waszyngtonu z „konkretnymi rekomendacjami” w tej sprawie.

Zobacz także

Amerykański minister obrony ocenił, że dostawy takiej broni nie sprowokują eskalacji konfliktu w Donbasie. - Uzbrojenie obronne nie może nikogo prowokować; ono może prowokować jedynie agresora - powiedział Mattis.

RadioZET.pl/PAP/DG