Zamknij

Iran oskarża Stany Zjednoczone o finansowanie i zbrojenie terrorystów

Redakcja
22.05.2017 12:25
Iran oskarża Stany Zjednoczone o finansowanie i zbrojenie terrorystów
fot. East News

Rzecznik irańskiego MSZ w telewizyjnym wystąpieniu zarzucił w poniedziałek Stanom Zjednoczonym, że sprzedają broń "niebezpiecznym terrorystom" na Bliskim Wschodzie i szerzą "iranofobię".

Irańska telewizja publiczna nadała wystąpienie rzecznika ministerstwa spraw zagranicznych Bahrama Kasemiego, który oświadczył, że "Ameryka poprzez swoje wrogie działania ożywia działalność terrorystów".

USA wspiera terrorystów

Rzecznik MSZ skrytykował działania USA na arenie międzynarodowej w nawiązaniu do wczorajszej wizyty Donalda Trumpa w Arabii Saudyjskiej. – Ameryka powinna przestać sprzedawać broń niebezpiecznym terrorystom – komentował.

Donald Trump podczas wizyty w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, powiedział, że terroryści mają źródła dostaw broni właśnie w Iranie. To nie spodobało się Irańczykom, którzy krytykują politykę zagraniczną nowego prezydenta USA. Jak podaje PAP, chodzi między innymi o nabycie przez Saudyjczyków amerykańskiego uzbrojenia za łącznie 110 mld dolarów, co ma wzmocnić ich pozycję w konfrontacji z regionalnym rywalem - Iranem. Opiewający na 6 mld dolarów kontrakt z koncernem lotniczym Lockheed Martin przewiduje zmontowanie w Arabii Saudyjskiej 150 śmigłowców Blackhawk.

Trudne tournée Donalda Trumpa

Po wizycie w Arabii Saudyjskiej Donald Trump udał się do Izraela:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz