Zamknij

Zwłoki nastolatki w rzece. Zamordowała ją przyjaciółka

11.06.2019 22:01
Zwłoki nastolatki w rzece. Zamordowała ją przyjaciółka
fot. ArtOlympic/shutterstock

Do ogromnej tragedii doszło 4 czerwca, w Anchorage na Alasce (USA). Z rzeki Eklutna wydobyto ciało 19-letniej Cynthii Hoffman. Dziewczyna miała związane ręce i nogi. Na jej głowie wykryto ranę postrzałową.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Sceny z koszmary rozegrały się dosłownie dwa dni wcześniej, 2 czerwca. Niepełnosprawną 19-latkę (Cynthia Hoffman była upośledzona intelektualnie, znajdowała się na etapie rozwoju 13-latki) zabrała na spacer do pobliskiego Thunderbird Falls jej przyjaciółka – 18-letnia Denali Brehmer. Nastolatki przyjaźniły się od pół roku.

Zobacz także

Zamordowała przyjaciółkę

2 czerwca, młode kobiety wybrały się jednak nad rzekę w większym gronie – dołączyli do nich koledzy Denali Brehmer, 19-letni Caleb Leyland i 16-letni Kayden McIntosh.

Grupa nastolatków związała Cynthii ręce i nogi taśmą, a później jeden z nich postrzelił ją w głowę z broni palnej. Zwłoki dziewczyny wrzucili do rzeki.

4 czerwca ciało 19-latki zostało znalezione. Dzień później, policjanci zatrzymali 16-latka, który uczestniczył w wyprawie. Kayden McIntosh przekonywał, że to Denali Brehmer wpadła na pomysł bestialskiego zamordowania przyjaciółki. Z kolei 18-latka podtrzymywała, że to McIntosh oddał śmiertelny strzał.

Zarówno jej, jak i jemu postawiono zarzuty dokonania morderstwa. 19-letni Caleb Leyland odpowie przed sądem za udział w przestępstwie. To samo czeka dwójkę innych nastolatków, którym sprawcy zdążyli opowiedzieć o swoim okrutnym czynie.

Zobacz także

Jak informują zagraniczne media – policja jeszcze nie ustaliła głównego motywu zbrodni.

 

RadioZET.pl/fakt/pl/Achorage Daily News/New York Post