Zamknij

10-latka oskarżona o zabójstwo. Upuściła dziecko na ziemię

Redakcja
06.11.2018 15:53
10-latka oskarżona o zabójstwo. Upuściła dziecko na ziemię
fot. Shutterstock

10-latka z Wisconsin w Stanach Zjednoczonych została oskarżona jako osoba dorosła o umyślne morderstwo pierwszego stopnia. Dziewczynka zabiła 6-miesięczne dziecko.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Według biura szeryfa hrabstwa Chippewa w stanie Wisconsin 30 października funkcjonariusze otrzymali telefon od opiekuna z domu opieki w Tilden. Przerażony mężczyzna mówił, że na podłodze leży zakrwawione dziecko z obrażeniami twarzy i głowy. 6-miesięczny chłopiec został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. 

Jak ustalili śledczy, 10-latka przez przypadek upuściła dziecko na ziemię. Niemowlę zaczęło płakać, a 10-latka wpadła w panikę. Dziewczynka zaczęła tupać po głowie dziecka – podaje „Newsweek”. 

Zobacz także

10-latka została dwukrotnie przesłuchana przez detektywów. Początkowo zaprzeczyła, że celowo skrzywdziła niemowlę. Ostatecznie przyznała się do winy. 

Dziewczynka stanęła przed Sądem Okręgowym Chippewa 5 listopada. Prawo stanu Wisconsin pozwala na oskarżenie nieletnich w wieku 10 lat jako osoby dorosłej o umyślne zabójstwo pierwszego stopnia.

RadioZET.pl/DG