Zamknij

12-latka urodziła dziecko. Ojciec był "dumny" i "nie widział w tym nic złego"

22.07.2021 12:01
12-latka urodziła dziecko
fot. Facebook.com/JuanMiranda

12-letnia mieszkanka stanu Oklahoma (USA) urodziła dziecko. Jego ojcem ma być jej 24-letni partner. Mężczyzna został oskarżony o gwałt.

Juan Miranda-Jara wpadł w ręce policji, kiedy przyprowadził 12-letnią dziewczynkę do szpitala. Okazało się, że nastolatka jest w ciąży. Co ciekawe, mężczyzna z dumą przyznał, że na świat przyjdzie jego córeczka.

- Weszli tak, jak każda inna para, podekscytowani narodzinami swojego dziecka – powiedział w rozmowie z telewizją Fox 23 policjant z Tulsy Danny Bean. Departament policji w tym mieście poinformował, że funkcjonariusze zostali wezwani do centrum medycznego Hilcrest 14 lipca. Zgłoszenie dotyczyło potencjalnego gwałtu na 12-letniej dziewczynce.

12-latka urodziła dziecko. 24-latek zdezorientowany przyjazdem policji

Według mundurowych 24-letni Juan Miranda-Jara przyznał się, że jest w związku z nastolatką od października 2020 roku. Bean dodał, że mężczyzna był dumny z tego faktu i nie widział w tym nic złego. Nie rozumiał, dlaczego do szpitala wezwano policję. W stanie Oklahoma wiek przyzwolenia, czyli granica, od której mówi się o obopólnej zgodzie na seks, wynosi 16 lat.

Mimo młodego wieku 12-latka urodziła zdrową córeczkę i została wypisana ze szpitala, ale bez chłopaka. Miranda-Jara został aresztowany pod zarzutem gwałtu pierwszego stopnia, ale policja nie wyklucza dodatkowych zarzutów.

Nie wyjaśniono, jak doszło do kontaktów seksualnych 12-latki z dwukrotnie starszym mężczyzną i dlaczego nikt nie zgłosił przestępstwa władzom. Posty w mediach społecznościowych sugerują, że niektórzy z krewnych 24-latka byli świadomi jego związku z nieletnią i aprobowali go.

Na swojej stronie na Facebooku, która została już usunięta, Miranda-Jara otwarcie przyznawał się do relacji z nieletnią dziewczyną i udostępniał ich zdjęcia z baby shower. Na jednym z nich uśmiechnięty mężczyzna pozuje z ciężarną 12-latką, a w tle widać różowo-złote balony oraz wieżę z babeczkami.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/Daily Mail