Zamknij

14-latka i jej młodszy brat postrzeleni podczas Halloween

Redakcja
03.11.2018 18:34
USA. 14-latka i jej młodszy brat postrzeleni podczas Halloween
fot. FamVeld/Shutterstock (ilustracyjne)

Dramatycznie zakończyło się świętowanie Halloween dla 14-latki i jej o dziewięć lat młodszego brata w amerykańskiej Filadelfii. Rodzeństwo zostało postrzelone przez nieznanych sprawców podczas zbierania cukierków. W szpitalu nadal pozostaje ranny 5-latek.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Jak podała telewizja ABC, zdarzenie miało miejsce wieczorem 31 października w Filadelfii w stanie Pensylwania. Rodzeństwo wraz z ciotką i nieznanym mężczyzną zbierało słodycze w ramach zabawy "cukierek albo psikus", kiedy zostali zaatakowani przez dwóch sprawców.

Zobacz także

Wybiegli oni z samochodu i co najmniej jeden z nich miał na twarzy maskę. Oddali strzały w kierunku dzieci, które zostały ranne w nogę. W rozmowie z lokalną telewizją 14-letnia Mikaya powiedziała, że podczas napadu jedyne o czym myślała to o ochronie swojego 5-letniego brata.

Chłopiec wciąż pozostaje w szpitalu, gdzie odwiedzili go filadelfijscy policjanci. "Wszystkie dzieci mają prawo do dzieciństwa. Bez wyjątku!" - napisał na Twitterze Joe Sullivan z policji w Filadelfii.

Zobacz także

Śledczy nadal nie ustalili kto odpowiada za postrzelenie dzieci w Halloween. Policjanci sprawdzają monitoring w nadziei na znalezienie informacji o samochodzie, którym mieli przyjechać na miejsce rozboju sprawcy.

RadioZET.pl/WPVI-TV/PTD