Zamknij

Nastolatka zmarła w hotelowej zamrażarce. Rodzice domagają się 50 milionów dolarów odszkodowania

Redakcja
19.12.2018 15:16
Nastolatka zmarła w hotelowej zamrażarce. Rodzice domagają się 50 milionów dolarów odszkodowania
fot. monitoring

19-letnia Kenneka Jenkins zmarła w zamrażarce znajdującej się w kuchni w jednym z hoteli w Chicago. Według rodziców nastolatki do tragedii doszło, bo pomieszczenie nie było odpowiednio zabezpieczone. Para domaga się od hotelu 50 milionów dolarów odszkodowania.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło we wrześniu 2017 roku. O sprawie znów zrobiło się głośno z powodu pozwu, z jakim wystąpili do sądu rodzice zmarłej dziewczyny.

Zobacz także

19-latka bawiła się ze swoimi przyjaciółmi w hotelu Crowne Plaza w Chicago. W pewnym momencie, będąc pod wyraźnym wpływem alkoholu, opuściła imprezę i nie wróciła. Znajomi nastolatki powiadomili o tym fakcie jej rodziców. Pracownicy hotelu nie chcieli rozpocząć poszukiwań, tłumacząc, że jest to sprawa dla policji.

Poszukiwania rozpoczęły się po kilku godzinach. Ciało 19-latki zostało znalezione dopiero dobę po jej zniknięciu. Policja znalazła je w zamrażarce, która znajdowała się w hotelowej kuchni. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci dziewczyny była hipotermia.

Ciała niemowląt znalezione w zamrażarce. ''To przerażające''

Rodzice nastolatki domagają się odszkodowania w wysokości 50 milionów dolarów. Ich zdaniem do tragedii doszło, bo pomieszczenie nie było właściwie zabezpieczone. Rodzina zarzuca hotelowym ochroniarzom, że mimo obrazu z monitoringu nie podjęli żadnych działań. Oskarżenia padają także pod adresem personelu hotelowego, który miał zbagatelizować sprawę i odmówić poszukiwań.

RadioZET.pl/DailyMail/BM