Zamknij

30-latek pokłócił się o noszenie maski w sklepie. Zastrzelił kasjerkę

PAP
15.06.2021 06:25
30-latek zastrzelił kasjerkę po kłótni na temat noszenia masek
fot. Twitter/GA Bureau of Investigation

30-letni mężczyzna zastrzelił w poniedziałek w supermarkecie kasjerkę i postrzelił dwie inne osoby w rezultacie kłótni na temat noszenia maseczek - poinformowała szeryf hrabstwa DeKalb w aglomeracji Atlanty Melody Maddox.

Do śmiertelnego postrzelenia kobiety doszło w Decantur na przedmieściach Atlanty w USA. Mężczyzna zidentyfikowany jako Victor Lee Tucker wdał się w sprzeczkę na temat noszenia maseczek w sklepie, po czym wyszedł bez dokonania zakupów. Po chwili jednak wrócił z bronią w ręku, oddając strzały w stronę kasjerki.

USA. Strzelanina po kłótni o noszenie masek. Zginęła kasjerka

W odpowiedzi pracujący w sklepie w charakterze ochroniarza miejscowy zastępca szeryfa rezerwy (rolę tę pełnił w roli ochotnika) wdał się w wymianę ognia z napastnikiem i w jej wyniku obaj zostali ranni. Ranna została też druga kasjerka. Wszyscy są w stabilnym stanie. Według szeryf Maddox zachowania policjanta mogło uratować życie innych ludzi w sklepie.

Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) już w maju rozluźniły zalecenia co do noszenia masek, w praktyce znosząc obowiązek noszenia ich w większości miejsc. Część sklepów i lokali w USA nadal wymaga jednak zakrywania twarzy i nosa. 

RadioZET.pl/PAP/Twitter/oprac. AK