Zamknij

6-latek przemówił po wizycie u dentysty. Rodzice myśleli, że jest niemową

Redakcja
06.10.2018 17:51
6-latek przemówił po wizycie u dentysty. Rodzice myśleli, że jest niemową
fot. Pixabay

Rodzina państwa Motz z Katy w Teksasie twierdzi, że ich życie zmieniło się po wizycie w gabinecie dentystycznym. Ich sześcioletni syn był od urodzenia niemową. Okazało się, że chłopiec miał zbyt krótkie wędzidełko. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Sześcioletni Mason cierpiał przez całe życie z powodu opóźnień w mowie. Chłopiec urodził się z zespołem Sotosa, zaburzeniem genetycznym, które wpływa na wzrost i rozwój. Rodzina myślała, że problemy z mową są spowodowane tym zaburzeniem. 

- Nie był w stanie wypowiedzieć ani słowa, więc zamiast powiedzieć "mamo'' lub ''tato", mówił "da'' -  powiedział w rozmowie z amerykańskimi mediami ojciec Masona, Dalan Motz. 

Zobacz także

Życie sześciolatka zmieniło się po wizycie w gabinecie doktor Amy Leudemann-Lazar, która stwierdziła, że chłopiec ma zbyt krótkie wędzidełko języka. W ciągu kilku godzin, po niespełna 60 sekundowym laserowym zabiegu korekty języka, Mason zaczął mówić pełnymi zdaniami. 

Meredith i Dalan Motz chcą, by ich historia była przykładem dla innych rodzin. Zachęcają rodziców do zasięgania opinii u różnych lekarzy, by uniknąć pomyłek w diagnostyce. 

RadioZET.pl/DG