Zamknij

Chciał sprzedać pedofilowi 4-letnią córkę. Surowy wyrok

Redakcja
25.03.2018 11:03
Chciał sprzedać pedofilowi 4-letnią córkę. Surowy wyrok
fot. Shutterstock.com

Wyrok 60 lat pozbawienia wolności usłyszał mężczyzna, który próbował sprzedać własne dziecko. Skazany reklamował się na popularnym serwisie handlowym. Czteroletnia córka miała być sprzedana w celach seksualnych — podaje „The Washington Post”.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Teksański sąd skazał mężczyznę za handel żywym towarem oraz zmuszanie do prostytucji osoby poniżej 18. roku życia. Wyrok zapadł po dwóch latach śledztwa i procesu po tym, jak 30-letni wówczas Andrew James Turley zamieścił ogłoszenie w internecie — informuje „The Washington Post”.

Turley opisywał swoją córkę jako „młodszą niż 10 lat”. Dwie godziny z czteroletnią dziewczynką wycenił na 1000 dolarów. W konwersacji e-mailowej próbował zorganizować spotkanie z potencjalnym klientem. 

Zobacz także

Klientem okazał się tajny policjant. Turley został aresztowany w listopadzie 2015 roku. Oficer pojawił się w mieszkaniu w Houston, w którym dziecko mieszkało z matką. 30-latek był w Houston, aby odwiedzić swoją córkę. Dziewczynka była w sypialni i leżała nago pod kocem.

Turley nie zostanie zwolniony warunkowo minimum do skończenia 75. roku życia.

Narodowe Centrum ds. Zaginionych i Wykorzystywanych dzieci poinformowało, że tylko w 2017 roku otrzymało ponad 10000 zgłoszeń o możliwym handlu dziećmi. Nie jest jasne, jak wiele z tych raportów doprowadziło do oskarżeń i wyroków skazujących — podaje „The Washington Post”.

RadioZET.pl/The Washington Post/DG