Zamknij

50 lat temu śmiertelnie potrącił 4-latkę. Teraz... spotkało go to samo

Redakcja
06.06.2018 14:05
USA
fot. You Tube screen

Historia ta jest idealną ilustracją tezy o „karmie, która wraca”. 68-letni Amerykanin zginął potrącony przez samochód. Czyli dokładnie w taki sam sposób jak dziewczynka, która 50 lat temu znalazła się pod kołami prowadzonego przez niego auta.

„Ironia losu” to chyba zbyt delikatne określenie na historię, którą opisują amerykańskie media. 68-letni Douglas Pankhurst z Sanford w stanie Maine oglądał z poziomu murawy mecz baseballowy, w którym grał jego wnuk. W pewnym momencie na boisko wjechało szybko jadące auto. Mężczyzna próbował zamknąć bramę, aby uniemożliwić prowadzącej pojazd kobiecie ucieczkę z miejsca wypadku. Wtedy został potrącony. Mimo szybko przeprowadzonej akcji ratunkowej nie udało się go uratować.

Wypadek sprzed lat i śmierć dziecka

Dlaczego wspominamy o „karmie”? Ponieważ wydaje się, że los odpłacił się Pankhurstowi za to, co sam zrobił 50 lat temu. W październiku 1968r. w Fulton w stanie Nowy Jork śmiertelnie potrącił bowiem 4-letnią Carolee, która szła chodnikiem w towarzystwie swojej starszej siostry.

18-letni wówczas Pankhurst uciekł z miejsca zdarzenia i pomimo iż policja podejrzewała go o ten czyn, nigdy mu nic nie udowodniono. On sam też nie przyznawał się do winy – zrobił to dopiero w 2013 roku, gdy sprawa się przedawniła, a prokuratorzy zapewnili go, że nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności karnej.

„Historia zatoczyła koło”

Danielle Ashby-McCann, siostra zmarłej dziewczynki, przyznała w rozmowie z mediami, że Pankhurst nigdy nie wyraził skruchy i nie przeprosił jej ani nikogo z rodziny za tragedię, którą spowodował. – Dopiero teraz odczuwam ulgę. Spotkało go dokładnie to samo, co moją młodszą siostrę. Historia zatoczyła koło – przyznała (cytat za Fakt24.pl).

Co ciekawe, 51-latka kierująca samochodem, którym potrąciła Pankhursta, była już wcześniej karana za jazdę pod wpływem alkoholu. Na razie jednak policja nie ustaliła, czy i tym razem prowadziła auto po spożyciu substancji odurzających.

Chcesz otrzymywać podobne informacje? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET!

RadioZET.pl/Fakt24.pl/MP