Zamknij

USA. 9-latek uratował ojca, który uszkodził kręgosłup podczas skoku do wody

06.08.2020 22:23
USA
fot. Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Asaih Williams, dziewięcioletni chłopiec z Florydy, wyciągnął z wody ojca po tym, jak mężczyzna uszkodził kręgosłup podczas skoku do wody w cieśninie Santa Rosa - poinformowała w czwartek agencja AP. - Pamiętam tylko, że powiedział, że skręcił sobie kark i powiedział, że się boi- przyznał chłopiec w rozmowie z dziennikarzami. 

Pięcioosobowa rodzina była w sobotę na plaży na północy Florydy. Tuż po zachodzie słońca chłopiec przekonał tatę - Josha - do ostatniego skoku do wody. Okazała się ona płytsza, niż się spodziewali.

Ojciec chłopca wynurzył się z wody na brzuchu i nie mógł się odwrócić. Asaih przekręcił go na plecy i powoli ciągnął go w kierunku brzegu, do momentu, gdy w pobliżu zjawili się inni ludzie, by mu pomóc.

Pamiętam tylko, że powiedział, że skręcił sobie kark i powiedział, że się boi

- relacjonował Asaih w rozmowie z "Pensacola News Journal". Audrey Williams, matka dziewięciolatka, była na brzegu z pozostałymi dziećmi. - Asaih zobaczył, że tatuś nie wynurzył się tak szybko, jak powinien, i wiedział, że coś jest nie tak - powiedziała Audrey. Chłopiec nie przeszedł wcześniej żadnego szkolenia pływackiego ani ratowniczego.

Zobacz także

Josh Williams został przewieziony do szpitala i w poniedziałek przeszedł operację. Jak poinformowały lokalne media, mężczyzna nie będzie potrzebował wózka inwalidzkiego, a obrażenia nie będą miały wpływu na jego dalsze życie. Nie odzyskał jeszcze czucia w rękach i nogach.

RadioZET/PAP/Twitter