Zamknij

9-latek rzucił się z nożem na młodszą siostrę. Krzyczał "giń"

29.01.2020 16:34
Floryda
fot. Twitter/Julia Laude

9-latek z Florydy odpowie za usiłowanie zabójstwa swojej młodszej siostry. Chłopiec zaatakował 5-latkę nożem kuchennym. Dziewczynka trafiła do szpitala, po tym, jak uratowała ją matka. 

Do zdarzenia, o którym donoszą amerykańskie media i pisze polsatnews.pl, doszło w mieście Ocala w amerykańskim stanie Floryda. 9-latek miał zaatakować swoją młodszą siostrę w momencie, gdy ich matka wyszła na chwilę z domu po zakupy i na pocztę. 

9-latek zaatakował siostrę nożem

Gdy kobieta wróciła do domu, zastała przerażającą scenę - swojego synka stojącego nad jej córką z nożem, krzyczącego "giń". Natychmiast zabrała chłopcu narzędzie, po czym pobiegła z dziewczynką do łazienki. W międzyczasie 9-latek uciekł. 

5-latka trafiła do szpitala. Jej obrażenia były poważne, aczkolwiek nie podano do wiadomości publicznej jej dokładnego stanu zdrowia. Chłopiec zaś został zatrzymany przez policję oraz przebadany psychiatrycznie.

Jak zeznał, pod nieobecność matki wziął z kuchni nóż i schował go za plecami. Gdy zobaczył, że jego siostra się nachyliła, złapał ją za kark i zaczął uderzać nożem.

Zobacz także

9-latek nie wyjaśnił motywów swojego działania. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Na razie pozostanie też w areszcie. 

RadioZET.pl/polsatnews.pl/Twitter