Zamknij

91-latek odzyskał swój portfel. Zgubił go 53 lata temu na Antarktydzie

05.02.2021 16:42
Antarktyda
fot. Antarktyda/Alexey Kudenko/Sputnik Russia/East News

Paul Grisham, 91-letni mieszkaniec San Diego w Kalifornii, w sobotę odzyskał portfel, który zgubił 53 lata temu na Antarktydzie. Był zaskoczony, gdy zwrócono mu zaginiony przedmiot. 

Kalifornia. Tę niezwykłą historię opisał dziennik "The San Diego Union-Truiune". Portfel znaleziono za szafką podczas rozbiórki budynku w amerykańskiej stacji naukowo-badawczej McMurdo.

Grisham przez 13 miesięcy - od października 1967 roku - służył jako meteorolog w marynarce wojennej Stanów Zjednoczonych na Antarktydzie. Powiedział, że nie pamięta, by zgubił wtedy portfel, ale znaleziony przedmiot zdecydowanie należał do niego.

W środku były między innymi jego dokumenty, przepis na likier kawowy i kieszonkowa instrukcja, jak postępować w przypadku ataku bronią atomową, biologiczną lub chemiczną. Brązowy skórzany portfel dotarł do swojego poprzedniego właściciela pocztą.

Byłem zachwycony. Długa lista ludzi była zaangażowana w odnalezienie mnie

Paul Grisham

Jak pisze "The San Diego Union-Trubine", podczas rozbiórki budynku znaleziono dwa portfele. Drugi z nich zwrócono rodzinie jego właściciela Paula Howarda, który zmarł w 2016 roku.

RadioZET.pl/PAP