Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

23-latka zamordowała dwie córki. W internecie szukała idealnego sposobu

02.09.2018 21:09
xxx wiadomosci

23-latka z Alaski została oskarżona o zamordowanie dwójki swoich dzieci w ciągu dwóch lat. Kobieta szukała w internecie "sposobów na zabicie człowieka bez dowodu". 

23-latka zamordowała dwie córki. W internecie szukała idealnego sposobu fot. Twitter.com

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do tragedii doszło 20 listopada 2017 roku. Stephany LaFountain wezwała pogotowie ratunkowe do swojego domu w Fairbanks na Alasce. Kobieta twierdziła, że jej 13-miesięczna córka przestała oddychać. Pomimo ogromnego wysiłków lekarzy, dziewczynka zmarła w szpitalu cztery dni później.

Podczas dochodzenia policja odkryła, że we wrześniu 2015 roku LaFountain również wezwała pomoc, gdy jej 4-miesięczne dziecko - także dziewczynka, nie oddychało. Śmierć tego dziecka nie była wówczas badana jako zabójstwo. Podobieństwa w tych dwóch przypadkach spowodowały, że śledczy rozpoczęli ponowne dochodzenie - informuje CNN

Gdy policja przeszukała komputer 23-latki, w internetowej historii wyszukań odnalazła następujące frazy: ''najlepsze sposoby na uduszenie'', ''sposoby zabijania człowieka bez dowodu'', ''16 kroków, by kogoś zabić, a nie dać się złapać'', ''jak popełnić idealne morderstwo''. 

23-letnia LaFountain została aresztowana w czwartek i oskarżona o zabójstwo obojga dzieci. Wkrótce stanie przed sądem. "To niewyobrażalna tragedia. Mamy dwoje niemowląt, mamy dwoje dzieci, które zostały zabite przez ich matkę. Jak możemy to sobie wyobrazić?" - powiedział na konferencji prasowej szef policji Eric Jewkes. 

RadioZET.pl/CNN/DG 

Oceń