Zamknij

Aligator zaatakował kobietę spacerującą z psem. Trafiła do szpitala

09.06.2021 21:49
Aligator zaatakował kobietę z psem
fot. screen Fox13news.com

Mający dwa i pół metra długości aligator zaatakował 43-latkę, która udała się na spacer z psem w mieście Palm Harbor w USA. Gad złapał i ugryzł kobietę w nogę. Z ciężkimi ranami kończyny trafiła do szpitala.

Aligator zaatakował kobietę spacerującą z psem nad jeziorkiem w miejscowości Palm Harbor. Funkcjonariusze zlokalizowali i schwytali zwierzę, owijając paszczę czarną taśmą.

"Szedłem z psem i zobaczyłem, jak ta kobieta idzie ze swoim psem blisko brzegu jeziora, po czym się przewraca. Wyglądało na to, że aligator próbował schwytać jej psiaka, ale ona szybko go złapała, lecz się poślizgnęła i gad złapał ją za nogę, tuż pod kolanem" – relacjonował telewizji FOX 13 świadek zdarzenia.

USA. Aligator zaatakował kobietę na spacerze. Ciężko ranił ją w nogę [WIDEO]

Świadek przyznał, że od dłuższego czasu widywał aligatora, widząc m.in. jak wyleguje się w trawie. "Dlatego staram się unikać tego miejsca" – przekonywał.

Służby Florida Fish and Wildlife Conservation Commission twierdzą, że przeniesione aligatory prawie zawsze próbują wrócić do miejsca schwytania. I dodają, że poważne wypadki z ich udziałem są na Florydzie rzadkością.

RadioZET.pl/Fox13news.com