Zamknij

Melania Trump pytała, czemu nie ma pierwszej damy. Kulisy spotkania Duda-Trump w USA

Redakcja
20.09.2017 12:45
Melania Trump pytała, czemu nie ma pierwszej damy. Kulisy spotkania Duda-Trump w USA
fot. PAP/EPA

Podczas wizyty w USA prezydent Andrzej Duda miał okazję do rozmowy z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem i wiceprezydentem Mike'em Pencem. - Rozmowa była krótka i dotyczyła przede wszystkim wspomnień z wizyty w Warszawie - mówił o spotkaniu szef gabinetu polskiego prezydenta Krzysztof Szczerski.

Duda przyleciał do Nowego Jorku w poniedziałek w związku z 72. Sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ. We wtorek po południu czasu miejscowego prezydent wystąpi podczas debaty generalnej. Na marginesie obrad Andrzej Duda ma serię spotkań dwustronnych.

Zobacz także

- Rozmowa z Donaldem Trumpem dotyczyła przede wszystkim wspomnień z wizyty w Warszawie. Amerykańska para prezydencka powróciła do tej wizyty wspomnieniami, odnosząc się też do wielkiego wrażenia, jakie zrobiła na nich Warszawa i przyjęcie przez Polaków - relacjonował Krzysztof Szczerski. 

Jak informował, krótka rozmowa była okazją do omówienia dzisiejszych stosunków polsko-amerykańskich. Andrzej Duda i Donald Trump zgodzili się, że ''powinno być to bardzo bliskie partnerstwo".

- Para prezydencka pytała też, dlaczego nie ma pierwszej damy, bo Melania Trump liczyła na spotkanie z panią prezydentową. Tym razem prezydentowa ma obowiązki w Warszawie - dodał Szczerski. 

RadioZET.pl/PAP/tvn24/DG