Zamknij

Dwulatek głaskał zwierzęta w mini zoo. Zmarł dwa tygodnie później

29.06.2019 21:26
Dwulatek głaskał zwierzęta w mini zoo. Zmarł dwa tygodnie później
fot. Shutterstock

Dwuletni chłopiec zmarł, a troje innych dzieci zachorowało po zarażeniu bakterią E. coli. Wszystkie osoby podczas lokalnych targów w kalifornijskim hrabstwie San Diego miały kontakt ze zwierzętami hodowlanymi w mini zoo. 

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Dziecko zostało hospitalizowane po wizycie w hrabstwie San Diego i zmarło w poniedziałek po powikłaniach związanych z bakterią - podają amerykańskie media. Pozostała trójka poszkodowanych dzieci potrzebowała wyłącznie doraźnej pomocy medycznej. 

Nasze myśli i modlitwy towarzyszą rodzinie dziecka, które zmarło w wyniku choroby

Wilma J. Wooten, urzędnik ds. Zdrowia publicznego

Dzieci odwiedziły lokalne targi ze zwierzętami 8 czerwca. Między 10-16 czerwca zaczęły wykazywać objawy zakażenia wirusem E. coli. Dokładne źródło bakterii jest nadal badane, ale rodziny dzieci potwierdziły, że ich pociechy dotykały zwierząt w trakcie jarmarku.  

Czym grozi zarażenie bakterią z grupy coli?

Infekcja wywołana przez bakterie z tej grupy (Enterbacteriaceae) dotyczy głównie układu pokarmowego. Może powodować biegunkę i wymioty, bóle brzucha i gorączkę — szczególnie u osób starszych, dzieci i osób osłabionych, z obniżoną odpornością.

E.coli jest najczęstszą pałeczką Gram-ujemną, która wywołuje sepsę. Może też prowadzić do zapalenia opon mózgowych u noworodków i zapalenia otrzewnej. Kiedy dostanie się do układu moczowego, może powodować zakażenia dróg moczowych, zapalenie cewki moczowej, pęcherza i nerek.

Zobacz także

RadioZET.pl/Associated Press/People